Kompendium wiedzy na temat kurtyn paskowych oraz folii PCV

Zapytaj

Kurtyny paskowe - uniwersalne zastosowanie do Twojego przedsiębiorstwa!

Kurtyny PCV pozwolą Ci uzyskać spore oszczędności - chronią miejsca pracy przed przemieszczaniem zimnych mas powietrza

Kurtyny paskowe doskonale przepuszczają aż 85% światła, dlatego stanowią doskonałe i ekonomiczne przegrody stanowisk pracy

Strona główna »

Kurtyny PCV »

Kurtyny mrozoodporne »

Kurtyny do chłodni i mroźni »

Pasy odporne na działanie promieniowania UV i IR

Redukują dźwięk na stanowiskach pracy do >35dB

Minimalna temperatura użytkowa - 60°C (superpolar)

Przepuszczalność światła do 85%

Minimalna temperatura użytkowa - 25°C (polar)

Jakie kurtyny paskowe wybrać? Kurtyny do chłodni wybieraj rozważnie!
 Kurtyny PCV Paskowe

* Partner merytoryczny serwisu

Oferta dostępna u Partnera

Zobacz kurtyny do chłodni »

Każdy właściciel chłodni wie, że konieczne są odpowiednie zabezpieczenia, żeby zimno nie uciekało z pomieszczenia, gdy twarde drzwi chłodnicze zostaną otwarte.

Kurtyny do chłodni trzeba dopasować do zastosowania mroźni, czyli do tego, jakiego typu produkty są w niej przetrzymywane.

Kurtyny mrozoodporne - kurtyny do chłodni superpolar

Nadają się do pracy tylko w ujemnej temperaturze, wytrzymują nawet do -60ºC

Zazwyczaj stosowane są w komorach mrożenia szokowego. Niestety są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego trzeba zachować przy nich szczególną ostrożność.

Dlaczego kurtyny do chłodni są tak ważne? Podpowiadamy!

Za każdym razem, gdy drzwi prowadzące do mroźni są otwierane, wlatuje do niej ciepłe, wilgotne powietrze (a jednocześnie wylatuje zimne), co grozi oblodzeniem pomieszczenia i szybszej eksploatacji produktów i urządzeń, które się w nim znajdują. Żeby uniknąć wszelkiego niebezpieczeństwa i zredukować niepotrzebne straty wystarczy zaopatrzyć się w niezawodne kurtyny do chłodni. Tylko jakie wybrać? Wszystko zależy od tego, do jakich celów wykorzystujesz swoją chłodnię!

W jakie kurtyny do chłodni się zaopatrzyć?

Pasy PCV dzielimy na kilka poszczególnych rodzajów, które pasują do pomieszczeń o różnych cechach charakterystycznych. Żeby podjąć odpowiednią decyzję w wyborze kurtyn, trzeba znać właściwości poszczególnych modeli. Zapoznaj się z atrybutami pasów PCV i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.

Kurtyny do chłodni standard: Gładkie wstęgi umożliwiają łatwe przejście między pasami dla ludzi, nie są zbyt ciężkie, żeby mogły stanowić jakikolwiek problem w przedostaniu się na drugą stronę. Skutecznie zatrzymują wilgotność, są stosowane głównie w pomieszczeniach o niskiej temperaturze dodatniej.

Kurtyny do chłodni polar: Charakteryzują się wytrzymałością na niskie temperatury, zazwyczaj stosuje się w pomieszczeniach o temperaturze poniżej 0ºC. Wstęgi kurtyny nie pękają, dzięki zwiększonej elastyczności, nie utrudniają przejścia osobom pieszym. Zalecane są dla chłodni przechowujących takie produkty jak mięso, owoce lub kwiaty.

2021 © Kurtyna Paskowa przy współpracy z Kamil Woronis